Aktualności

Najlepsi w Polsce!

2018-07-05 14:25:26

Najlepsi w Polsce!

2018-07-05 14:25:26

Czołowy serwis ogłoszeń pracy Pracuj.pl poszukiwał najbardziej efektywnych zespołów realizujących projekty z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi. LACROIX Electronics ujęło kapitułę nagrody swoim kompleksowym podejściem do Pracowników firmy. Nasza firma została nagrodzona podwójnie!

Za projekt "Czaso-oszczędzaczy" w kategorii "Kultura organizacyjna" otrzymaliśmy nagrodę specjalną jak i wyróżnienie.

 

- Mało która firma potrafi skutecznie ułatwić pracownikom życie, po to by mogli skupić się na tym, co jest ważne - mówiła podczas laudacji Sylwia Sosnowska, HR Manager Grupy Pracuj, członkini kapituły. - Dlatego postanowiliśmy przyznać nagrodę firmie, która pokazała że nie trzeba być podmiotem z branży IT, żeby w doskonały sposób przeanalizować potrzeby swoich pracowników i dać im rozwiązania, które nie tylko pomogą im w pracy, ale po prostu ułatwią im życie.

Wśród nominowanych znalazły się m.in. mBank, McDonald’s, Empik, Link4, czy Costa Coffee. Projekt Lacroix Electronics to efekt ponad rocznych prac nad optymalizacją systemu benefitów dla pracowników. Na początek skoncentrowano się na działaniach szeroko związanych ze zdrowiem, kondycją i wellness (a przez to efektywnością) pracowników. W ten sposób w zakładzie pojawili się dietetycy, a po kilku miesiącach przygotowań otwarto jedyne w swoim rodzaju miniSPA - pierwszy salonik masażu oraz kosmetyczno-fryzjerski działający w fabryce. Od otwarcia wykonano dotychczas około 600 masażów oraz porównywalną liczbę zabiegów fryzjerskich i kosmetycznych.

Kolejnym rozwinięciem projektu było zorganizowanie usługi konsjerża. Celem była bezpośrednia pomoc i wsparcie pracowników w realizacji prywatnych spraw. Firma zatrudniła „agenta do zadań specjalnych”, który - bezpłatnie i dla wszystkich pracowników - realizuje rozmaite zlecenia drobne w tym m.in. odbiór dziecka ze szkoły, złożenie dokumentów w urzędzie, znalezienie pomocy domowej, wizyty w autoserwisach i myjniach, wszelkie zakupy (szczególnie popularne są te na targowisku), pilne doręczenia, ale też wyszukanie unikalnych artykułów czy dostarczenie bukietu kwiatów pod wskazany adres. Przez 10 miesięcy funkcjonowania konsjerż zrealizował około 1400 detalicznych zleceń, przepracowując ponad 1500 godzin. Zaoszczędzony przez pracowników czas szacowany jest na co najmniej 3000 godzin.

Na terenie zakładu, firma zapewnia też bezpłatne doradztwo finansowe i porady radcy prawnego za niewielką opłatą. Pomaga również w organizacji dojazdów do pracy dając dostęp do autorskiej aplikacji Lacrobus.

- W Lacroix Electronics termin “miejsce pracy” rozumiemy szeroko. Dla nas to nie tylko stanowisko w zakładzie, ale też całe otoczenie pracy oraz dobrostan naszych pracowników. Dbamy o pracownika, dzięki czemu on może zadbać o realizację celów firmy - tłumaczy Andrzej Mrozik, dyrektor generalny LACROIX Electronics..

 

Aktualne wydarzenia

Trzech Króli
Trzech Króli

Trzech Króli

Jak co roku w naszej firmie obchodziliśmy Święto Trzech Króli. Wzięło w niej udział ponad 1000 pracowników. W tym roku na uczestników czekał nie tylko tradycyjny poczęstunek składający się z migdałowego Gallete des Rois, ale też wyzwania wokalno-taneczne. Dziekujemy za tak chętny i aktywny udział w zabawie.      

Więcej...
Mikołajki z Lacroix
Mikołajki z Lacroix

Mikołajki z Lacroix

15.12.2018 w sobotę, w hali sportowej na ul.Wiejskiej odbyła się zabawa mikołajkowa dla dzieci pracowników Lacroix Electronics. Zorganizowaliśmy dla naszych pociech wiele atrakcji m.in.: dmuchańce, zjeżdżalnie, malowanie buziek, mikołajkowe piniaty, żywe maskotki, fotobudki, wspaniałe zabawy przygotowane przez animatorów oraz spotkanie z Mikołajem. Podczas zabawy dzieci zostały obdarowane paczkami. Zaprosiliśmy również naszych najmłodszych do kina. 16.12.2018 w niedzielę przygotowalismy aż 4 seanse filmu animowanego Miśków 2-ów w Nowym Jorku. Radosci i uśmiechu było co niemiara.            

Więcej...
Bal karnawałowy
Bal karnawałowy

Po raz kolejny zorganizowaliśmy dla naszych pracowników bal karnawałowy. W tegorocznej edycji w Domu Weselnym Resursa uczestniczyło az 155 osób czyli dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku.Nasza rozbawiona ekipa prawie nie schodziła z parkietu. Jest to z pewnością zaslugą rewelacyjnego zespołu Nightbrakers, który grał dla nas już po raz...

Więcej...
HR Innovator 2018 dla LACROIX Electronics
HR Innovator 2018 dla LACROIX Electronics

Prestiżowa nagroda dla LACROIX Electronics w Kwidzynie. Kwidzyński zakład został wyróżniony nagrodą główną "HR Innovator 2018". W jury prestiżowego konkursu zasiadają wybitni przedstawiciele środowisk naukowych, świata biznesu oraz eksperci HR.

Więcej...
LaKarta rozrasta się. 20 partnerów w sieci!
LaKarta rozrasta się. 20 partnerów w sieci!

Specjalnie dla Was wciąż poszerzamy ofertę naszej #LaKarta. Już dziś możesz skorzystać ze zniżek u naszych 20 lokalnych partnerów. Przypominamy, że aby skorzystać z rabatów wystarczy pokazać identyfikator pracowniczy przy kasie.    

Więcej...
LACROIX Electronics docenione jako Lider Kształcenia Zawodowego
LACROIX Electronics docenione jako Lider Kształcenia Zawo...

19 września 2018r. w Dworze Artusa w Gdańsku odbyła się XIX gala Pomorskiej Nagrody „Gryfa Gospodarczego 2018”. Firma Lacroix Electronics znalazła się w gronie finalistów. Lacroix Electronics otrzymała nominację do nagrody Gryf Gospodarczy 2018. Zostaliśmy wyróżnieni w kategorii lider kształcenia zawodowego wśró...

Więcej...