Aktualności

Konferencja promująca projekt „Szkoła bliska pracy”

2022-11-10 16:41:34

Konferencja promująca projekt „Szkoła bliska pracy”

2022-11-10 16:41:34

W dniu 09.11.2022 r. w Kwidzyńskim Parku Technologiczno-Przemysłowym odbyła się konferencja wznawiająca i promująca projekt „Szkoła bliska pracy”, którego organizatorami są LACROIX Electronics, firma szkoleniowa SEB-TEAM Edyta Jaworska oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie. Podczas konferencji przedstawione zostały założenia projektu, podsumowano poprzednie edycje i nakreślono plany na przyszłość pod kątem dalszego rozwoju projektu.

Podczas konferencji podpisane zostało porozumienie partnerskie o współpracy w ramach programu Szkoła Bliska Pracy na trzy kolejne lata. Podpisy na dokumencie złożyli przedstawiciele firmy LACROIX Electronics , Seb -Team oraz jednostek samorządowych powiatu kwidzyńskiego.

Pierwsza edycja projektu odbyła się w 2016 roku i do dziś partnerzy kontynuują współpracę.

Projekt „Szkoła bliska pracy” ma na celu wparcie młodzieży w wyborze ścieżki edukacyjno-zawodowej, a tym samym poprawę edukacji oraz promocję kształcenia na kierunkach technicznych. Projekt skierowany jest do uczniów ósmych klas szkół podstawowych. Robotyzacja to świetna metoda na zainteresowanie młodzieży elektroniką i kierunkami technicznymi, a uczestnictwo w projekcie jest dobrą okazją na zastanowienie się, w którą stronę pokierować swoją dalszą edukację. Rozwój w tych kierunkach umożliwia klasa patronacka LACROIX, w której kształcą się młodzi technicy elektronicy.

Konferencja jest zarazem inauguracją VI już edycji projektu. Pierwsze warsztaty z elektroniki odbędą się już 15 listopada 2022 roku w LACROIX.

W ramach VI edycji projektu młodzież szkół podstawowych powiatu kwidzyńskiego weźmie udział w warsztatach elektronicznych na terenie firmy LACROIX oraz warsztatach z robotyki na terenie swojej szkoły. Warsztaty z obu etapów projektu poprowadzą specjaliści z firmy LACROIX oraz uczniowie klasy patronackiej - technikum elektronicznego z CKZiU w Kwidzynie.

Uczniowie z poszczególnych gmin mają szansę zdobycia atrakcyjnych nagród w konkursie prowadzonym w ramach drugiego etapu projektu. Fundatorem nagród jest LACROIX Electronics. W poprzednich edycjach były to m.in.: wycieczka do Francji, laptopy, drony, smartfony, bony na zakup sprzętu elektronicznego

Dodatkowym atutem całego spotkania były zorganizowane przez firmę Seb-Team Edyta Jaworska warsztaty z robotyki dla naszych najmłodszych uczestników.

Na konferencji nie zabrakło również specjalnych gości, takich jak przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie, Starostwa Powiatowego w Kwidzynie oraz Starostwa Powiatowego w Sztumie.

„Projekt Szkoła Bliska Pracy kierujemy do naszej lokalnej młodzieży z powiatu kwidzyńskiego, pokazując im możliwości budowania swojej przyszłości w zawodach technicznych. W tym celu współpracujemy szeroko z jednostkami samorządu terytorialnego, dyrektorami szkół z naszego powiatu, promując i rozwijając przyszłe kadry naszego regionu. Z punktu widzenia LACROIX działania te wpisują się w długoterminową politykę firmy, opartą na zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu, którą realizujemy lokalnie u nas w Kwidzynie” - podkreśla Joanna Gil, Dyrektor ds. personalnych LACROIX Electronics w Kwidzynie.

Aktualne wydarzenia

SZKOŁA BLISKA PRACY - VI EDYCJA!
SZKOŁA BLISKA PRACY - VI EDYCJA!

SZKOŁA BLISKA PRACY - VI EDYCJA!

Ruszyła VI edycja projektu „Szkoła bliska pracy”, której organizatorem jesteśmy My – LACROIX Electronics we wsółpracy z SEB-TEAM Edyta Jaworska oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego! Co wtorek na naszym zakładzie, będziemy gościć przedstawicieli ósmych klas szkół podstawowych, którzy stoją przed wyborem szkoły średniej.   Pierwsza grupa odwiedziła nas we wtorek (tj. 15.11.2022 r.). Była to grupa uczniów z ósmej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 4. Całe spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej prezentacji naszej firmy – jej historii oraz produktów i dziedzin, w których działamy. Opowiedzieliśmy również szczegółowo o tym, jakie stanowiska znajdują się w naszej firmie ora...

Więcej...
Konferencja promująca projekt „Szkoła...
Konferencja promująca projekt „Szkoła...

Konferencja promująca projekt „Szkoła...

W dniu 09.11.2022 r. w Kwidzyńskim Parku Technologiczno-Przemysłowym odbyła się konferencja wznawiająca i promująca projekt „Szkoła bliska pracy”, którego organizatorami są LACROIX Electronics, firma szkoleniowa SEB-TEAM Edyta Jaworska oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie. Podczas konferencji przedstawione zostały założenia projektu, podsumowano poprzednie edycje i nakreślono plany na przyszłość pod kątem dalszego rozwoju projektu. Podczas konferencji podpisane zostało porozumienie partnerskie o współpracy w ramach programu Szkoła Bliska Pracy na trzy kolejne lata. Podpisy na dokumencie złożyli przedstawiciele firmy LACROIX Electronics , Seb -Team oraz jednostek samorządowych powiatu kwidzyńskiego. Pierwsza edycja projektu odbyła się...

Więcej...
Rekrutacja na studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej trwa!
Rekrutacja na studia podyplomowe na Politechnice Gdańskie...

Od kilku lat Fundacja ECD wraz z Politechniką Gdańską oraz firmami partnerskimi (Flex, Lacroix Electronics, Assel, Jabil Circuit Poland, Radmor, Kitron, Northvolt, VECTOR BLUE HUB), współorganizuje studia podyplomowe, które odpowiadają potrzebom dynamicznie funkcjonującej w naszym regionie branży ICT. „Inżynieria produkcji urządzeń el...

Więcej...
„Inżynieria produkcji urządzeń elektronicznych” studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej – Rekrutacja trwa!
„Inżynieria produkcji urządzeń elektronicznych” studia po...

  Od kilku lat Fundacja ECD wraz z Politechniką Gdańską oraz firmami partnerskimi (Flex, Lacroix Electronics, Assel, Jabil Circuit Poland, Radmor, Kitron, Northvolt), współorganizuje studia podyplomowe, które odpowiadają potrzebom dynamicznie funkcjonującej w naszym regionie branży ICT. „Inżynieria produkcji urządzeń elektronicz...

Więcej...
Joanna Gil w Radzie Rynku Pracy
Joanna Gil w Radzie Rynku Pracy

Joanna Gil, dyrektor personalna LACROIX Electronics w Kwidzynie, decyzją starosty kwidzyńskiego Jerzego Godzika została powołana do składu Powiatowej Rady Rynku Pracy w Kwidzynie. Kadencja w PRRP obejmie lata 2020-2024.

Więcej...
Dyrektor generalny w Radzie Gospodarczej Politechniki Gdańskiej
Dyrektor generalny w Radzie Gospodarczej Politechniki Gda...

Dyrektor generalny LACROIX Electronics w Kwidzynie otrzymał powołanie do Konwentu Gospodarczego przy Rektorze Politechniki Gdańską na lata 2020-2024. Rolą Pana Andrzeja Mrozika będzie wsparcie tego wiodącego w Polsce ośrodka nauk technicznych w aspektach biznesowych, mających wpływ na rozwój gospodarczy naszego regionu.  

Więcej...