Kariera w Lacroix

Struktura firmy

Liderzy projektu i produktu odpowiedzialni są za zarządzanie produktem – w zależności od fazy wdrożenia produktu:

Project Liderzy odpowiadają za wdrażanie nowych projektów, zapewniając transfer technologiczny nowego produktu  zgodnie z oczekiwaniami klienta. Wprowadzają i zatwierdzają techniczne ulepszenia produktów w fazie projektu.

Liderzy Produktu zbierają dane operacyjne dotyczące produkcji masowej dla klienta. Są „głosem” klienta wewnątrz organizacji i pilnują, aby zgłaszane przez klienta potrzeby były realizowane. Monitorują koszty i wdrażanie planów działania mających na celu minimalizację ryzyka w procesie produkcji.

Są w bezpośrednim kontakcie z klientem, biorą udział w wizytach klienta, audytach, negocjacjach. Wyznaczają standardy i dbają o najwyższą jakość obsługi.

Na tych stanowiskach sprawdzą się osoby mające doświadczenie w koordynowaniu zadań, dobrze organizujące pracę nie tylko swoją, ale i zespołu projektowego. Znajomość procesu produkcji elektroniki będzie dużym atutem, a wiedza z zarządzania projektami oraz zagadnienia lean manufacturing pozwolą skutecznie mierzyć się z wyzwaniami. Na tych stanowiskach niezbędna jest znajomość języków, szczególnie języka angielskiego.

Odpowiadamy zarówno za jakość skierowaną do klienta jak i do dostawcy. Stale poszukujemy nowych rozwiązań, planujemy i koordynujemy działania związane z jakością. Niezbędna jest tu znajomość metod rozwiązywania problemów: 8D, 5xWHY, PDCA i innych, znajomość narzędzi jakości FMEA, CP, MSA, SPC, PPAP oraz znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie komunikatywnym . Jeśli jesteś komunikatywny, zawsze dążysz do celu i lubisz stale poszukiwać nowych rozwiązań, to praca właśnie dla Ciebie. Oczywiście musisz posiadać wiedzę z zarządzania i inżynierii produkcji lub jakości. Absolwenci kierunków technicznych jak np.: elektronika, mechatronika, automatyka i pokrewne są również mile widziane. Znajdziesz u nas pracę na stanowisku: kontroler jakości, technik jakości, koordynator odpadów produkcyjnych.

W ramach Działu Jakości wyróżniamy  inżynierię jakości, w którym to obszarze zatrudnione osoby odpowiedzialne są za jakość w procesie montażu automatycznego ACP lub ręcznego MCP. Ich zadaniem jest kontakt z klientem w zakresie wymagań jakościowych oraz ewentualnych reklamacji. Inżynierowie Jakości Dostawców z kolei stoją na straży wysokiego poziomu jakości komponentów używanych w procesie produkcji. Oprócz tego zatrudniamy specjalistów ds. metrologii – to osoby zarządzające procesem kalibracji urządzeń i narzędzi pomiarowych używanych w procesie oraz wykonywanie pomiarów charakterystyk specjalnych - statystyczna kontrola procesu (SPC).

Absolwenci kierunków technicznych elektroniki, mechatroniki, automatyki, mechaniki i budowy maszyn, specjaliści utrzymania ruchu maszyn oraz kierunków pokrewnych odnajdą się właśnie w tym dziale,  m.in. na stanowiskach: inżynier  procesu/ produktu/  testu/ automatyki i robotyki, specjalista: utrzymania ruchu/ procesu lakierowania, a także technika: utrzymania ruchu/  programowania maszyn. Wszystkie te osoby odpowiadają za wszelkie procesy technologiczne w całej ich złożoności. Dział odpowiedzialny za procesy produkcyjne, ich realizację, usprawnianie i optymalizację. To tutaj rozpoczyna się życie każdego produktu w aspekcie technicznym od momentu wdrożenia.

W tym obszarze miejsce dla siebie znajdą osoby ukierunkowane na technologię, nowinki techniczne, poszukujące najnowszych dostępnych na rynku technologicznym rozwiązań. Niezbędna jest wiedza techniczna i znajomość języka angielskiego, szczególnie na stanowiskach inżynierów.

Osoby mające wykształcenie i doświadczenie  w obszarze finansów i rachunkowości oraz kontroli finansowej, znające język angielski mogą odnaleźć się w naszym dziale finansowym w roli Kontrolera Finansowego bądź Księgowego. Obszar finansowy odpowiedzialny jest za prowadzenie kompleksowych usług księgowych, tj. ewidencja księgowych operacji gospodarczych, analiza kont, przygotowanie sprawozdań i raportów finansowych, realizacja płatności z kontrahentami. Staramy się wdrażać i rozwijać narzędzia niezbędne do podejmowania właściwych decyzji biznesowych. Ustanawiamy i monitorujemy wskaźniki ekonomiczne działalności zakładu. Przygotowujemy budżety roczne,  monitorujemy i weryfikujemy prognozy rynkowe.

Otaczamy naszych pracowników profesjonalną i merytoryczną opieką. Stoimy na straży przestrzegania prawa pracy poprzez prowadzenie spraw pracowniczych, zarządzamy dokumentacją pracowniczą, tworzymy plany szkoleń, ścieżek karier, wdrażamy nowe narzędzia usprawniające zarządzanie tak licznym gronem pracowników.  Dbamy o to, aby do naszego zespołu dołączali kandydaci zmotywowani, chcący się uczyć i wyznający podobne wartości. Odpowiadamy również za obszar BHP, w ramach którego dbamy o bezpieczne i higieniczne warunki pracy, szkolenia wstępne i okresowe, oceniamy ryzyko zawodowe, dbamy o właściwą ergonomię pracy, wdrażamy politykę Behaviour Based Safety. Dział HR to najlepsze miejsce dla osób z wysokimi kompetencjami z zakresu komunikacji interpersonalnej, kreatywnych, lubiących wyzwania i ciągłe doskonalenie.

Obszar codziennego, bezpośredniego kontaktu i opieki nad klientem w zakresie zarządzania zamówieniami długoterminowymi. Specjaliści działu Customer Service koordynują realizację zamówień aktualizując warunki dostaw, potwierdzają zamówienia, weryfikują poziom zapasów, organizują dostawy do klienta, przygotowują plany sprzedażowe. To najlepsze miejsce dla osób, które płynnie mówią po angielsku, dobrze się czują w bezpośrednich kontaktach z klientem, posiadają umiejętność budowania trwałych relacji, mają łatwość ustalania priorytetów  i  rozwiązywania problemów.

Dział, który tworzy plany produkcyjne w oparciu o zapotrzebowanie klientów, sprawuje nad nimi nadzór oraz w razie konieczności dokonuje ich modyfikacji. Do kluczowych zadań w tym obszarze należy analiza dostępności zasobów produkcyjnych, tj. maszyn, ludzi i materiałów i wskazanie potencjalnego ryzyka, analiza tzw. wąskich gardeł w procesie oraz analiza obciążeń produkcyjnych. Planiści codziennie tworzą zlecenia produkcyjne w systemie, analizują realizację harmonogramów produkcyjnych i aktualizują zlecenia. Analizują braki materiałowe i dostosowują plany produkcyjne do ograniczeń, a także informują klientów o ewentualnych opóźnieniach w dostarczeniu wyrobów gotowych.

W tym obszarze najlepiej będą się czuły osoby, które nie mają trudności z analizowaniem danych i szukaniem rozwiązań w dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Osoby komunikatywne, znające język angielski, poruszające się swobodnie w zakresie Pakietu Ms Office będą dobrymi Specjalistami ds. Planowania.

Zapewnienie ciągłości dostępności komponentów do produkcji to zasadniczy cel stawiany specjalistom ds. zakupów. Dobrze zaplanowany proces zakupu opiera się na analizie zamówień w odniesieniu do potrzeb i zakłada optymalizację ilości zamawianego materiału. Kolejnym ogniwem łańcucha jest złożenie zamówienia i monitorowanie na bieżąco przebiegu jego realizacji. Dział zakupów realizuje zarówno zamówienia dotyczące produkcji masowej jak i produkcji w nowych projektach, będących w fazie  wdrażania tzw. NPI. Jeśli lubisz wyzwania, dobrze czujesz się w środowisku pozbawionym rutyny, dobrze organizujesz swoją pracę, chcesz samodzielnie podejmować decyzje, masz analityczny umysł, a przy tym  komunikacja w języku angielskim nie jest dla Ciebie przeszkodą, zapraszamy do naszego zespołu!

To centrum zarządzania gospodarką magazynową firmy. Zajmujemy się koordynacją procesu przyjmowania dostaw, transportu i wysyłek oraz trzymamy stały nadzór nad procesem inwentaryzacji. Zapraszamy do współpracy osoby lubiące pracować w zespole,  komunikatywne, dokładne, ze smykałką analityczną. Jeśli marzysz o pracy magazyniera, mile widziane będą uprawnienia na obsługę wózków widłowych. Dodatkowym atutem będzie znajomość j. angielskiego na poziomie dobrym. Szukamy specjalistów ds. kontroli stanów magazynowych, koordynatora inspekcji dostaw oraz magazynierów.

Największy obszar w organizacji, którego misją jest dostarczenie klientowi odpowiedniej ilości produktów na czas, z zachowaniem jak najwyższej jakości. Dodatkowo pracownicy tego obszaru ustalają przyczyny uszkodzeń produktów i koordynują proces napraw. Proces produkcji  można podzielić na dwa główne obszary: Montaż automatyczny ACP oraz Montaż ręczny MCP. Jeśli jesteś dokładny, interesujesz się rozwiązaniami technologicznymi, lubisz pracę z ludźmi i nie boisz się wyzwań, możesz podjąć pracę m.in. na stanowiskach: operator montażu podzespołów elektronicznych, naprawiacz, operator -nastawiacz maszyn.

Proces rekrutacji

PUBLIKACJA OFERT I ZBIERANIE APLIKACJI

Po zgłoszeniu potrzeby zatrudnienia i jej zatwierdzeniu rozpoczynamy publikację ogłoszeń rekrutacyjnych. Wszystkie nadesłane aplikacje kandydatów trafiają do naszego systemu elektronicznego i są przypisywane do odpowiednich procesów rekrutacyjnych.

Przesłałeś już swoją aplikację?

1

SELEKCJA OTRZYMANYCH APLIKACJI

Nadesłane aplikacje są weryfikowane przez dział HR. Na tym etapie ze wszystkich kandydatów wyłonieni zostają najlepsi. Może znajdujesz się w tej grupie!

Z wybranymi kandydatami przeprowadzamy, krótką rozmowę telefoniczną, następnie wyselekcjonowani zostają kandydaci, których zapraszamy do rozmowy rekrutacyjnej.

2

ROZMOWY REKRUTACYJNE

Podczas rozmowy sprawdzane są: wiedza, umiejętności, doświadczenie, motywacja kandydatów. Możesz spodziewać się również testów wiedzy, bądź umiejętności.

Na tym etapie kandydaci otrzymują także informację o naszej firmie i zasadach, jakimi się kierujemy oraz o szczegółach pracy na wybranym stanowisku. Nie wahaj się, pytaj!

3

WYBÓR NAJLEPSZEGO KANDYDATA

Po dokładnej analizie, wybieramy najlepszego kandydata. Być może to właśnie Ty!

Przekazujemy dobre wieści, zapraszamy na badania i szkolenia, ustalamy termin rozpoczęcia pracy.

4

WITAMY W LACROIX

Gratulujemy, dołączyłeś do wspaniałego zespołu! Każdy nowy pracownik zostaje przeszkolony przed podjęciem pracy. W okresie wdrożenia, otrzymuje opiekuna, który pomaga w pierwszych tygodniach pracy.

Nie bój się zadawać pytań, to Twój czas na naukę. Życzymy powodzenia!

5

Proces rekrutacji

1

PUBLIKACJA OFERT I ZBIERANIE APLIKACJI

2

SELEKCJA OTRZYMANYCH APLIKACJI

3

ROZMOWY REKRUTACYJNE

4

WYBÓR NAJLEPSZEGO KANDYDATA

5

WITAMY W LACROIX

Dołącz do nas!

Gwarantujemy:

benefity
benefity

Oferty pracy

Nie znalazłeś oferty dla siebie? Nic straconego, złóż aplikację mimo to.

Aplikuj